Projekt ekologiczny „10 dni dla Ziemi”

„10 dni dla Ziemi” to ekologiczny projekt, który odbył się od 3 do 13 czerwca 2024  roku w Łodzi. W projekt zaangażowani byli uczestnicy z Polski, Rumunii i Turcji.

Celem projektu było promowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Podczas 11 dni intensywnych działań, młodzież brała udział w różnorodnych warsztatach w plenerze, skupiając się na praktycznych działaniach na rzecz natury.

Jedną z głównych aktywności było przygotowanie karmników i domków lęgowych dla ptaków. Uczestnicy, wraz z przedszkolakami, wykonywali te przyjazne dla środowiska konstrukcje, malowali je i wieszali w odpowiednich miejscach na terenie przedszkolnego ogrodu, tworząc przyjazne środowisko dla ptasiego życia.

Młodzież przygotowała także sondaż i prezentację ekologiczną w XXI LO na terenie Łodzi.

Poprzez praktyczne działania i współpracę międzynarodową, projekt „10 dni dla Ziemi” postawił sobie za cel nie tylko edukację ekologiczną, ale także mobilizację społeczności lokalnych do działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.